TOPlist

Nové podrobnosti k nehodě policejní dodávky na Radlické, Octavie narazila do zadní části vozu

V pražské Radlické ulici došlo ve středu odpoledne ke střetu služební dodávky PČR (Oddělení dopravních nehod) s civilním vozidlem Škoda Octavia. Vlivem nárazu bylo policejní vozidlo odmrštěno na nedalekou zastávku tramvají, kde porazilo dvě ženy.

O nehodě jsme již ve středu informovali zde: //policejnidenik.cz/policiste-spechali-k-nehode-cesty-jim-vjela-octavie-naraz-odmrstil-policejni-vuz-na-tramvajovou-zastavku/

Jak později uvedli svědci nehody, jelo policejní vozidlo se zapnutými majáky i sirénou (vyvrací se tak spekulace ze stran veřejnosti, že je VRZ pouštěn až před křižovatkou) – v tomto případě tomu tak být nemělo. Policejní vůz na úrovni zastávky MHD Braunova přibrzdil, aby stačili po přechodě pro chodce doběhnout lidé, kteří právě ulici přecházeli.

Služební vozidlo poté pokračovalo po Radlické ulici směrem na Nové Butovice, stále se zapnutými majáky i sirénou. Na úrovni křižovatky ulic Radlická a K Vodojemu jelo služební vozidlo po tramvajovém pásu, a to z důvodu kolony vozidel v klasickém jízdním pruhu. Podle některých svědků však měl řidič v koloně „pustit“ řidiče Octavie, který vjížděl na Radlickou ulici z vedlejší silnice. Tento řidič se však pravděpodobně dostatečně nerozhlédl a v křižovatce naboural do zadní části služebního vozidla PČR (zadní část, až za posuvnými dveřmi).

Nárazem se služební vozidlo roztočilo a stalo se neovladatelným, kdy následně vjelo na zastávku MHD, kde došlo ke střetu se dvěma ženami.

Podle posledních informací jsou ženy stále hospitalizovány v nemocnici, kdy jedna z nich má mít otevřenou zlomeninu končetiny. Nehodu i nadále vyšetřují jak dopravní policisté, tak kriminalisté specializující se na šetření dopravních nehod.

Inzerce