TOPlist

Noční služba policejního psa Aramise byla zdařilá

Příběh, který skončí před soudem, začal ve středu kolem půl druhé po půlnoci. Policisté obvodního oddělení, speciální pořádkové jednotky a psovod zjistili vloupání, vypátrali schovaného pachatele, zadrželi ho a sdělili podezření.

Ve středu 26.2. se někdo násilně vloupal do místní restaurace v havířovské městské části Podlesí. Nejprve odstranil visací zámky na mřížích, nato vypáčil okno a dostal se do kuchyně restaurace. Dalším poškozením dveří prošel do sálu a pivnice.

Policisté Obvodního oddělení Havířov 1 dojeli k restauraci a po příjezdu zjistili narušení objektu a uvnitř zpozorovali pohyb. Restaurace je objekt, kde je sál a několik dalších menších místností. Na místo byli povoláni policisté speciální pořádkové jednotky a služební pes. Na výzvy policistů nikdo nereagoval.

K prohledání vnitřních prostor byl nasazen policejní pes Aramis, kterému trvalo jen malou chviličku, a uvnitř vyčenichal osobu. Avšak v tu chvíli policisté ještě stále nevěděli kolik dalších osob je v objektu a o koho se jedná. Vypátraná osoba se ukrývala ve výklenku pod kuchyňskou linkou, v tmavém oblečení, otočená zády do prostoru. Po několika výzvách a upozornění na použití donucovacích prostředků stále nereagovala, nekomunikovala. Policisté použili donucovací prostředky a osobu zadrželi. V policejních poutech skončila 18letá slečna z Orlové, u níž bylo provedením orientační detekce zjištěno předchozí užití návykových látek.

Mladá pachatelka je podezřelá ze spáchání přečinu krádeže ve stádiu pokusu a přečinu poškození cizí věci. Majitelce restaurace způsobila předběžnou škodu ve výši 7 300 Kč. Krádež vloupáním bude řešena formou zkráceného přípravného řízení. Litera zákona za uvedený přečin vymezuje trest odnětím svobody až na dvě léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

[tiskovka]por. Mgr. Zlatuše Viačková
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce