TOPlist

Noční nehoda kamionu ochromila dopravu na Frýdeckomístecku

V pondělí, krátce před jedenáctou hodinou večer došlo na silnici I/11, v katastru obce Bocanovice ve směru na Slovensko, k dopravní nehodě.

Třiatřicetiletý řidič kamionu se zřejmě plně nevěnoval řízení, sjel na pravé straně z vozovky přes zábradlí a zastavil se až na protihlukové bariéře. V důsledku nehody došlo k převrácení kamionu na pravý bok a vysypání nákladu. Součástky motorů, které tahač převážel, se tak roztrousily po celé šířce silnice v obou směrech. Komunikace se tak stala neprůjezdnou a provoz jsme odklonili tzv. starou cestou přes Jablunkov.

Při nehodě došlo k poškození i dalšího kamionu, který jel z opačného směru. Ten při projíždění místem nehody najel jednu součástek vysypaného nákladu, a to tak nešťastně, že došlo k průrazu palivové nádrže. Tím se situace na místě ještě více zkomplikovala. Nicméně v průběhu noci došlo k vyčištění silnice a jejímu  částečnému zprůjezdnění.

Řidič je v péči lékařů a orientační dechovou zkouškou u něho nebylo zjištěno požití alkoholických nápojů. Způsobená škoda a přesné okolnosti této dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

por. Mgr. Vlastimil Starzyk

Inzerce