TOPlist

Noční manévry na Jižní spojce, policisté pátrali po údajně ozbrojeném pachateli

Na čerpací stanici OMW na Jižní spojce poblíž sjezdu na Průmyslovou ulici v Praze dorazil v pondělí večer muž, který ke stojanům připoutal zámkem na kolo dvě zavazadla. Obsluze čerpací stanice řekl „Bůh s vámi“ a z místa zmizel.

Na místo vyrazily nejbližší hlídky PČR, policejní pyrotechnik, kriminalisté, psovod se speciálně vycvičeným psem a také velitel policie z Pohotovostní motorizované jednotky.

Okolí čerpací stanice bylo uzavřeno. Protože hrozilo, že dotyčný muž může být ozbrojen, byly na místo povolány hlídky vybavené dlouhými zbraněmi, konkrétně policisté z PMJ Praha a cizinecké policie. Povoláno bylo také družstvo SPJ Praha, které je těmito zbraněmi vybaveno rovněž. Na místo vyrazili též pražští psovodi. Do vzduchu vzlétl vrtulník LS PČR s termovizí.

Psovod se speciálně vycvičeným psem ohledal společně s pyrotechnikem zavazadla. Žádný nástražný výbušný systém v nich naštěstí nebyl nalezen.

Policisté vybaveni dlouhými zbraněmi vyrazili společně se psovody do terénu, aby po dotyčném muži pátrali. Ze vzduchu situaci monitoroval vrtulník s termovizí. Ani po několika hodinách však nebyl nikdo nalezen.

Podle prvotního vyšetřování byl stejný muž na téže čerpací stanici již o několik hodin dříve. Policistům z místa dokonce oznamoval krádež mobilního telefonu, o který měl přijít právě na dané čerpací stanici. Policisté na místo dorazili, případ zaevidovali a muže ztotožnili. S největší pravděpodobností tak mají totožnost pachatele. Nicméně stoprocentně bude muset shodu potvrdit až vyhodnocení kamerových záznamů z čerpací stanice.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin nebezpečného vyhrožování.

O tom, že není radno podceňovat odložená podezřelá zavazadla se pražská policie přesvědčila na Václavském náměstí. Tam tehdy nechal pachatel v bance při přepadení kufřík s funkční bombou. Tehdy policisté díky preciznímu bezpečnostnímu opatření zabránili jakýmkoliv škodám a újmám jak na majetku, tak na zdraví obyvatel.

Inzerce