TOPlist

Neznámý výtržník na Černém Mostě rozbil okna Superbu, který poté zapálil

Okolo 1:30 přijali pražští strážníci oznámení o výtržníkovi v Anderleho ulici na pražském Černém Mostě, který má rozbíjet okna zaparkovaného osobního vozu Škoda Superb.

Na místo okamžitě vyrazila hlídka Městské policie. V době příjezdu hlídky však již byl zmiňovaný výtržník pryč. O chvíli později bylo na tísňovou linku oznámeno, že se v Kukelské ulici na sídlišti Lehovec někdo snaží zapálit auto.

Na místo proto okamžitě vyrazily všechny dostupné hlídky z okolí, včetně MP Praha a PMJ. Na místě bohužel hlídky nic nenalezly, mezitím ovšem, pravděpodobně stejný pachatel, zapálil poškozené vozidlo Škoda Superb v Anderleho ulici.

Přivolaní policisté a strážníci se vůz pokoušeli uhasit pomocí vody z hydrantu z přilehlého domu. Požár nakonec úplně zlikvidovali až přivolaní hasiči.

„Vyšetřujeme, zda za požárem stojí úmyslné jednání, či technická závada,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk s tím, že vyšetřování je na samotném počátku. Podle místních obyvatel je majitelem vozidla cizinec pocházející z arabských zemí. Zda byl případný útok směřován proti jeho osobě nyní budou muset objasnit policisté.

Inzerce