TOPlist

Neznámý řidič na Berounsku srazil motorkáře a ujel od nehody

Dne 15. září 2014 v 16:10 hod. jel 23letý řidič na motocyklu tovární značky Suzuki GSR600 po silnici II. třídy číslo 118 v katastru obce Železná, ve směru od obce Beroun směrem na obec Železná. Na přímém úseku uvedené komunikace v km 63,809, předjížděl dvě před ním jedoucí vozidla, dosud nezjištěných registračních značek, kdy první jím předjížděné vozidlo mělo být tovární značky Ford. Tovární značku druhého vozidla motocyklista nevěděl. Při tomto výše uvedeném úkonu, když se nacházel na úrovni levého boku prvního předjížděného vozidla tovární značky Ford, započal taktéž dosud nezjištěný řidič uvedeného vozidla předjíždět před ním jedoucí dosud nezjištěné vozidlo.

V důsledku toho došlo ke střetu pravé části motocyklu s levým bokem vozidla tovární značky Ford. Po střetu došlo k vytlačení motocyklu vozidlem Ford do protisměrné části komunikace a dále na levou zpevněnou krajnici, kde po jejím přejetí motorkář havaroval v travnatém silničním příkopu. Při dopravní nehodě utrpěl poranění dolních končetin. S tímto zraněním byl z místa dopravní nehody převezen vozidlem RLP k ošetření do nemocnice v Praze. Dosud nezjištěný řidič vozidla tovární značky Ford z místa dopravní nehody ujel.

Při dopravní nehodě došlo dále ke střetu motocyklu se směrovým sloupkem Z 11b, který byl tímto poškozen. Dále bylo ohledáním zjištěno poškození živičného povrchu komunikace. Na místě zasahovali také příslušníci HZS, kteří u motocyklu provedli protipožární opatření a zamezili úniku provozních kapalin.

U zraněného motorkáře byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 51.000,-Kč.

Po neznámém řidiči a jeho vozidle tovární značky Ford, které má po dopravní nehodě poškozený levý bok, pátrají dopravní policisté, kteří přivítají jakékoliv informace vedoucí k jejich ztotožnění na tel. 974 872 251.

[tiskovka]nprap. Marcela Pučelíková
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce