TOPlist

Nezletilý řidič způsobil dopravní nehodu. Automobil navíc neměl povinné ručení ani platný techničák

Ve středu ráno došlo v Jablonci nad Nisou k dopravní nehodě, při které se střetly dva osobní automobily. Viníkem nehody byl nezletilý řidič bez řidičského oprávnění. Oba dva řidiči skončili v nemocnici se zraněním.

Na křižovatce ulic SNP a Liliová se střetl osobní automobil značky VW Polo, který řídil teprve sedmnáctiletý mladík s vozem značky Škoda Octavia. Chlapec, který neměl řidičské oprávnění jel po ulici SNP ve směru od ulice Na Hutích a při odbočování vlevo do ulice Liliová nedal přednost v jízdě od centra města protijedoucí řidičce.

Při nehodě byli zraněni oba řidiči a z místa převezeni zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do jablonecké nemocnice. Charakter jejich zranění a doba léčení jsou předmětem probíhajícího šetření.  Vozidlo, který řídil nezletilý řidič nemá sjednané povinné ručení a technická kontrola byla na něm platná do února loňského roku. Mladík ke kontrole nepředložil ani doklad o registraci tohoto vozu.

U řidiče a řidičky byla provedena dechová zkouška na alkohol, výsledky byly negativní.  Předběžná výše způsobené škody dosahuje předběžně částky 70.000,- Kč. Veškeré okolnosti celé události i nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou.

Zdroj: Policie ČR

Zdroj: Policie ČR

Inzerce