TOPlist

Neurvalý zloděj přepadl stařenku. Už je dopaden

Kladenští kriminalisté v současné době prošetřují případ trestného činu loupeže s násilím, ke kterému došlo v nočních hodinách v rodinném domu ve Slaném, kdy násilník pod pohrůžkou požadoval po stařence finanční hotovost.

Na linku 158 byl krátce před dvacátou druhou hodinou v úterý 29. prosince 2015 oznámen křik ženy a rachot střepů z rodinného domu v ulici Petra Hrubého ve Slaném. Na základě tohoto oznámení okamžitě vyjela policejní hlídka místního obvodního oddělení k prošetření daného případu. Na uvedené adrese policisté zjistili, že dosud neznámý pachatel překonal oplocení domu, kde se nacházel přistavěný žebřík a rozbitá skleněná výplň, kudy pachatel do domu za užití násilí vnikl. Neurvalý zloděj po zaznamenání  příjezdu této policejní hlídky svého jednání zanechal a schoval se pod zámkem na půdě tohoto domu.

Po stařence chtěl peníze

Následným policejním šetřením bylo během několika minut zjištěno, že pachatel při svém násilném vloupání  poškodil uvnitř domu další skleněnou výplň u dveří, vedoucích do obývacího pokoje, kde se v tomto čase právě nacházela spící osmdesáti tříletá seniorka. Násilný vstup doprovázený rachocením rozbitých střepů  ji probudil a začala křičet. Neurvalý zloděj však neupustil od svého jednání a po vyděšené stařence požadoval finanční hotovost a  pod pohrůžkami dalšího fyzického násilí, od kterého upustil až po příjezdu policejní hlídky.

Na pomoc svým kolegům přijeli i policisté z sousedního obvodního oddělení ve Zlonicích, kteří vzhledem k daným okolnostem museli použít násilí ke vstupu na půdu, neboť se zde ukrýval pachatel a  v této situaci nebyla možnost najít náhradní klíč. Několik minut po dvacáté druhé hodině policisté podezřelého násilníka zadrželi v půdních prostorách. Při zadržení třiceti čtyř letý muž kladl aktivní odpor a jelikož ani po opakovaných policejních výzvách neuposlechl a neupustil od svého agresivního jednání,  použili policisté donucovacích prostředků.

Skončil v cele

Po zpacifikování byl násilník policejními hlídkami převezen k provedení prvotních úkonů na policejní služebnu a následně byl eskortován do policejní cely. U podezřelého byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem a naměřená hodnota byla 0,71 promile alkoholu v dechu.

Na místo incidentu byla přivolána i zdravotní služba a  seniorka byla ošetřena.

Nyní je podezřelý pachatel nadále v policejní cele a probíhají další šetření k tomuto případu.

Zachránili ji sousedi

Vzhledem k duchapřítomnosti a všímavosti občanů, můžeme v  tomto případě hovořit o velkém štěstí, neboť včasné oznámení občanů a rychlý a profesionální přístup policejních hlídek včetně samotného zákroku v daném protiprávním jednání,  zachránilo přepadenou osmdesátitříletou stařenku pravděpodobně  před ublížením na zdraví nebo i na životě, a to před násilným chováním tohoto neurvalého muže.

Policie upozorňuje občany, že především svoji obezřetností a všímavostí o svůj majetek a ohleduplností ke svému okolí a i ostatním  lidem mohou v mnoha případech  předejít k páchání trestné činnosti nebo i k dopadení pachatele. A to, ať už se jedná o krádeže nebo vloupání do vozidel, domů, či rekreačních chatek, ale také při násilné trestné činnosti páchané na osobách v ulicích nebo v kterémkoliv obydlí.

 nprap. Jana Šteinerová

Inzerce