TOPlist

Neunesl rozchod a expřítelkyni nebezpečně pronásledoval

Čtyřiatřicetiletý muž neunesl v září rozchod s přítelkyní a ihned po ukončení vztahu ze strany ženy začal dotyčnou pronásledovat. Téměř každý den ženě posílal velké množství sms zpráv, volal jí z několika telefonních čísel, neustále komunikoval i přes internetovou síť. S poškozenou opakovaně vyhledával osobní fyzický kontakt. Bohužel při komunikaci nechyběly ani výhružky, že poškozené zničí život.

Takovéto jednání je typické pro nebezpečné pronásledování. V některých případech dochází i k samotnému fyzickému napadení. Bohužel se tak stalo i v našem případě. Díky odvaze poškozené, která vše oznámila, bylo včerejšího dne z naší strany zahájeno trestní stíhání podezřelého, za již uvedený přečin nebezpečného pronásledování.

Vzhledem k nebezpečnosti celé události, byl podán návrh na vzetí obviněného do vazby. Ten byl dnešního dne ze strany soudce akceptován. Na soudní proces tak čtyřiatřicetiletý muž bude čekat ve vazební věznici. Co vůbec hrozí za takovéto jednání? Až jeden rok odnětí svobody.

por. Mgr. Tesař Jiří
tiskový mluvčí

Inzerce