TOPlist

Nepoznáte muže zachyceného kamerou?

Policisté šetří dva případy vloupání do rodinných domů, ke kterým došlo v Plzni na Vinicích a  pátrají proto po neznámém pachateli či neznámých pachatelích, kteří se na konci měsíce října tohoto roku hned ve dvou případech dopustili přečinu krádež a přečinu porušování domovní svobody.

K prvnímu skutku došlo dne 25. října tohoto roku v Plzni na ulici Foglarova. Zde se neznámý pachatel vloupal do rodinného domu, odkud odcizil věci v celkové hodnotě osm tisíc čtyři sta padesát korun. Na dveřích, které poškodil, způsobil škodu za dva tisíce korun. Dne 30. října pak policisté Obvodního oddělení Plzeň – Vinice přijali trestní oznámení o pokusu vloupání do rodinného domu na ulici Skautská. Zde se však dosud neznámý pachatel přes vstupní dveře, které se pokusil násilím překonat, do nemovitosti nedostal. Škoda, kterou způsobil na dveřích, byla odhadnuta na dva tisíce korun.

Policisté ve věci ihned zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádež a porušování domovní svobody, za které pachateli či pachatelům hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až dva roky. V rámci objasňování události se jim podařilo získat i kamerový záznam, který zachycuje pachatele.

Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osobu zachycenou na fotografii z kamerovém záznamu, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158.   

por. Ing. Hana Štefflová

Inzerce