TOPlist

Nepoznáte muže na fotografii?

Policisté pátrají po totožnosti mužů, které zaznamenala bezpečnostní kamera přitom, když se snažili prostřednictvím dvou odcizených platebních karet získat u bankomatu České spořitelny v Hrnčířské ulici v České Lípě cizí peníze.

Obě karty si někdo přisvojil 5. července loňského roku při vloupání do osobního vozidla zaparkovaného před vlakovým nádražím v Doksech.

Karty byly v batohu v autě. Někdo ho vykradl

Zda se ho dopustili muži na zveřejněných fotografiích nebo nějaká třetí osoba, to policisté zatím nevědí. Karty se nacházely v batohu odloženém na zadním sedadle auta. Kromě nich v něm zloděj našel ještě několik osobních věcí majitelky včetně lístku, na kterém měla různé číselné poznámky. Muži na snímcích bezpečnostní kamery se zřejmě domnívali, že se jedná o PIN kódy a tak je spolu s kartami testovali.  Úspěšní ale nebyli.  Platební karty se snažili zneužít jen několik hodin po vloupání do auta jejich majitelky.

Pokud  poznáváte muže na fotografiích, kontaktujte prosím kteroukoliv služebnu Policie ČR nebo tísňovou linku 158 a informace k jejich identifikaci prosím policistům sdělte.

Snímky pochází z bezpečnostní kamery České spořitelny.

por. Bc. Ivana Baláková

Inzerce