TOPlist

Neplnoletý hledaný mladík ujížděl policistům, při nehodě jeho vozu zemřela řidička

Teprve sedmnáctiletý mladík bez řidičského oprávnění pravděpodobně v opilosti zabil v osobním automobilu v noci na úterý asi padesátiletou řidičku, matku dvou dcer z Loučné, když vjel při policejní honičce do protisměru u Záluží na Mostecku a střetl se s jejím autem.

Mostecká kriminální policie šetří okolnosti tragické nehody, která se stala včera krátce před 21. hodinou na silnici I/27 u Litvínova. Mladý řidič osobního vozidla značky Škoda Octavia jel v Litvínově ve večerních hodinách bez rozsvícených světel a poté zastavil u kruhového objezdu. Policisté, kteří jeli ve stejném směru, se proto rozhodli vůz zkontrolovat. Vyzvali řidiče k předložení dokladů. Řidič z vozu vystoupil, ale s policisty nekomunikoval a nespolupracoval.

„Náhle skočil do vozidla, to nastartoval a chtěl odjet. Policisté se mu v tom snažili zabránit. Řidič však přidal na plynu a vlekl policisty na vozovce několik metrů a tímto nebezpečným manévrem je ohrozil. Poté z místa ujel,“ popsala děj mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Policisté se okamžitě vydali za podezřelým řidičem. Dle zjištěných informací měl řidič ujíždět bez světel směrem k Záluží velkou rychlostí a přitom nebezpečně přejížděl z pravého pruhu do levého. „Nerespektoval světelné výstražné zařízení s nápisem STOP na policejním vozidle, které jelo za ním. Náhle s vozidlem přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozem tovární značky VW. Řidička z VW utrpěla při nárazu těžké zranění a v nemocnici na následky zranění dnes zemřela,“ podotkla mluvčí Světláková.

Mladík, kterému nebylo ještě ani 18 let, nemá řidičský průkaz, je hledanou osobou a policii je velmi dobře znám pro kriminální minulost, skončil s těžkým zraněním v ústecké nemocnici. Zda byl řidič ovlivněn návykovou látkou, bude předmětem dalšího šetření.

Podle mluvčího krajských hasičů Lukáše Marvana těžce zraněnou řidičku z havarovaného auta vyprostili přivolaní profesionální hasiči z Litvínova a poté ji předali do péče záchranné služby. Bohužel následkům těžkého zranění žena dnes ráno v nemocnici podlehla.

Jan Vraný
Agentura JV PRESS

Inzerce