TOPlist

Neosvětlený cyklista ujížděl před pardubickými strážníky, neujel

Při preventivní kontrolní činnosti zahlédla motohlídka MP Pardubice dva neosvětlené cyklisty, které vyzvala k zastavení. To, co zprvu vypadalo jako rutinní zákrok, který bude rychle vyřešen, nakonec nabralo úplně jiný spád. Jeden z nočních cyklistů se pokusil o útěk, začal zběsile šlapat do pedálů a ujížděl pryč. Nereagoval ani na zákonné výzvy k zastavení, proto se hlídka vydala za cyklistou, opětovně strážníci muže na kole vyzvali k zastavení, ale marně.

Proto motohlídka cyklistu předjela a s dostatečnou vzdáleností zastavila vozidlo napříč silnicí. Ani to ovšem odhodlaného cyklistu nezastavilo. V plné rychlosti se pokusil najet na obrubník, nezvládl však řízení a upadnul na zem. Vzápětí začal osočovat strážníky, že jej úmyslně srazili. I nadále se s nimi odmítal bavit a nereagoval ani na výzvu k prokázání totožnosti.

Namísto toho si přivolal Policii ČR, které chtěl nahlásit údajné úmyslné sražení. Po příjezdu státní policie se již pětadvacetiletý muž uklidnil, po krátkém projednání celého případu uznal, že se skutečně choval protiprávně a následně se strážníkům omluvil za své neadekvátní chování. Neosvětlenému cyklistovi – útěkáři strážníci uložili blokovou pokutu za neuposlechnutí výzvy úřední osoby.

[tiskovka]Lucie Klementová
Preventivní a informační služba
Městská policie Pardubice[/tiskovka]

Inzerce