TOPlist

Němečtí policisté pronásledovali dodávku, honičku ukončil až zátaras kamionu

V úterý v 21:50 hodin pronásledovala policie Spolkové republiky Německo a České republiky odcizené vozidlo značky Volkswagen, které překročilo hranice na hraničním přechodu Rozvadov a pokračovalo dále směrem na obce Stod, Holýšov a Staňkov.

Do akce se zapojili policisté obvodního oddělení Stod, Holýšov, Horšovský Týn. Byl nasazen i policejní vrtulník. U obce Vránov horšovskotýnští policisté využili oprávnění podle zákona o Policii České republiky a vytvořili překážku pozemní komunikace pomocí kamionu v místě autobusové zastávky.

Po příjezdu pronásledovaného vozidla Volkswagen k uzavřenému místu z místa řidiče vystoupila osoba, která se ihned dala na útěk přes pole. Policisté ji pronásledovali a poté vypátrali ve křoví mezi stromy.

Jednalo se o třiadvacetiletého cizince, kterého policisté zajistili. Provedli u něj dechovou zkoušku, zda není ovlivněn alkoholickými nápoji, s výsledkem negativním. Nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku. Podezřelý cizinec byl eskortován do policejní cely, další úkony budou prováděny dnes kriminalisty služby kriminální policie a vyšetřování Domažlice.

[tiskovka]por. Mgr. Dagmar Brožová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce