TOPlist

VIDEO: Němec jezdil do Čech bít a znásilňovat prostitutky, policistům se snažil ujet

Již delší dobu připravovali plzeňští policisté opatření vedoucí k zadržení čtyřicetiletého německého státního příslušníka. Ten již několikrát v Česku napadl, zbil a následně znásilnil mladé prostitutky. „První případ byl zaznamenán v Plzni 22. prosince roku 2012 těsně před půlnocí. Tehdy 39letý cizinec si domluvil poskytnutí sexuálních služeb s mladou ženou v Plzni. Protože ale žena odmítla vyhovět všem jeho požadavkům, udeřil jí několikrát do obličeje, čímž jí vyrazil čtyři zuby, a pod pohrůžkou použití nože, který svíral v ruce, ji donutil, aby splnila jeho přání. Poté ženu ještě okradl,“ sdělila Policejnímu deníku tisková mluvčí policie por. Ing. Štefflová.

Dívky si muž předem vybíral po celých západních Čechách, a pokud se bránily, muž hrozil dokonce nožem.

Kriminalisté zjistili, o koho se jedná, a již se pouze čekalo na to, kdy se zase muž zase objeví. Tento den nastal 24. 8.! Zdroj blízký Policii se ozval operačnímu důstojníkovi plzeňské policie s informací o výskytu podezřelé osoby. Zdroj policii popsal i mužovo vozidlo a informace se shodovala s původním zjištěním, že to byl Ford Mondeo s německou registrační značkou.

V Plzni v Husově ulici se ho policisté pokusili zadržet, ale Němec při spatření vozů policie sešlápl plyn a vyrazil pryč. Tak začala jedna z nejdelších honiček, která se na Plzeňsku kdy odehrála. Němec jel jako zběsilý, nevadilo mu, že ještě v Plzni roztrhl pneumatiku a dál jel na ráfku. Šílenou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu i samotné policisty. Honička pokračovala až na rozvadovskou dálnici, kde se zprvu policisté snažili vozidlo zastavit, ale muž se choval jako psychopat a začal do policistů najíždět.

Protože hrozilo zranění všech osob, včetně pachatele samého, policisté od úmyslu zastavit ustoupili a vozidlo pouze pronásledovali. „Za této situace je i s ohledem na ostatní účastníky silničního provozu riskantní pronásledovaného řidiče násilným manévrem zastavit,“ uvedl na vysvětlenou pro Policejní deník krajský policejní ředitel plk. Mgr. Jaromír Kníže.

Díky již delší dobu perfektně fungující spolupráci mezi českými a německými policisty se za hranicemi připravila bezpečná uzávěra a u německého Waidhausu spadla klec. Tam už čekali němečtí policisté, vozidlo bylo nuceno zastavit a pachatel byl z vozu nemilosrdně vytažen.

Muž sedí v cele v Německu, obviněn je zatím jen z ohrožení silničního provozu, ale ihned jak dojde z ČR spis, čeká ho obvinění z mnoha dalších trestných činů a nejspíš i dlouholeté vězení.


VIDEO: PČR

Inzerce