TOPlist

Největší pěstírna konopí v Hořovicích a pět lidí ve vazbě

Policisté spolupracovali s městskými strážníky.

Berounským kriminalistům z toxi týmu se podařilo ve spolupráci s městskými strážníky z Hořovic objevit jednu z největších pěstíren konopí na okrese. Odborně vybavená indoor pěstírna se nacházela v obci Hořovice. Kriminalistům při realizaci celého případu přispěli výraznou měrou strážníci městské policie, kterým patří velké poděkování.

Kriminalisté z toxi týmu se případem zabývali již několik měsíců. Jejich úsilí vyústilo v úspěšnou realizaci, kdy dne 13. 3. 2016 došlo k zadržení pěti cizinců. V ranních hodinách vykonávala hlídka městské policie Hořovice hlídkovou činnost, při které si všimla zaparkované dodávky v odlehlé části areálu v Hořovicích na Cintlovce. Jelikož měli strážníci podezření z páchání trestné činnosti, kontaktovali hlídku Obvodního oddělení policie ČR Hořovice. Poté co vozidlo opustilo areál, v součinnosti se státními policisty, jej zastavili a provedli kontrolu. Vzhledem k tomu, že byl z vnitřních prostor vozidla cítit zápach marihuany, přivolali na místo specialisty z toxi týmu. Ve vozidle byli zadrženi dva cizinci.

Domovní prohlídka

Následně byla provedena domovní prohlídka, při které došlo k zadržení dalších třech cizinců, a v rámci které bylo nalezeno kompletní technologické vybavení k pěstování rostlin konopí tzv. indoor způsobem.

Jedná se o jednu z největších pěstíren konopí na našem okrese. Při domovních prohlídkách policisté zajistili tři tisíce rostlin konopí. Zajištěné rostliny budou odeslány k provedení odborného vyjádření s oboru kriminalistika, odvětví chemie.

Ojedinělý případ

V minulosti se v pěstírnách na okrese podařilo zajistit většinou stovky těchto rostlin. Tento případ je navíc ojedinělý i počtem zadržených lidí. O vhodné podmínky a pěstování rostlin se většinou stará tzv. zahradník, který se z objektu nevzdaluje, nevychází a snaží se vyvolat dojem, že objekt je opuštěn. K jeho zásobování potravinami nebo převozu marihuany k distribuci, pak většinou dochází v nočních nebo brzkých ranních hodinách, tak aby nebudili nežádoucí pozornost místních občanů. O tom, že se pěstírna konopí nachází v některé z obcí, mnohdy místní občané vůbec nevědí.

V současné době je všech pět zadržených cizinců obviněno ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Všichni obvinění byli rozhodnutím Okresního soudu v Berouně vzati do vazby.

 nprap. Marcela Pučelíková

Inzerce