TOPlist

Nejprve vykradl auto, pak těžce zranil řidiče. Lebku mu prorazil šroubovákem

Ddevětadvacátého října vykradl neznámý pachatel v pražské ulici Švábky zaparkované nákladní vozidlo. Jeho počínání si ale všiml řidič předmětného auta, který se rozhodl pachatele pronásledovat a zadržet.

To se řidiči i následně podařilo, avšak pachatel krádeže se začal zadržení bránit. Přitom třímal v ruce šroubovák, kterým chvíli předtím u vykrádaného auta vylomil zámek.

Šroubovák posloužil jako zbraň

Tento pracovní nástroj se ale nenechavec rozhodl použít i při potyčce. Šroubovákem zaútočil na svého pronásledovatele a třikrát ho ostrou částí nástroje bodl do hlavy.

Šroubovákem útočník bodal takovou silou, že napadenému jedním z úderů dokonce prorazil lebku. Pak se dal zloděj násilník z místa incidentu na útěk, poškozený skončil v nemocnici.

Celou událost nyní prošetřují kriminalisté třetího policejního obvodu pro podezření hned ze tří trestných činů, a to těžké ublížení na zdraví, krádež a poškození cizí věci. Za tyto delikty hrozí pachateli v případě dopadení a odsouzení trest odnětí svobody až na deset let.

Vypátrat a zadržet pachatele se ale zatím kriminalistům nepodařilo. Proto se detektivové z tohoto místa obrací s žádostí o pomoc na širokou veřejnost  (viz video pod zprávou). Prosí každého, kdo by muže v zimní bundě a s kapucí na hlavě, zachyceného na záběrech bezpečnostních kamer poznal, nebo by věděl, kde se momentálně zdržuje, ať tuto informaci předá prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan

Inzerce