TOPlist

Nedrážděte zloděje, nenechávejte si věci v autě. Krádeží nyní přibývá

Věcí viditelně odložených v automobilech se v uplynulých dnech zmocnili dosud neznámí pachatelé.

V pondělí 14. prosince dopoledne v Ostravě – Vítkovicích využil dosud neznámý pachatel nepřítomnosti řidiče a vnikl do odstaveného kamionu. Poté, co rozbil boční okénko ve dveřích, odcizil z kabiny volně odloženou brašnu s notebookem, oblečení a pánskou peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí. Škoda na majetku byla vyčíslena na téměř 18 000,- Kč, škoda, která vznikla poškozením vozidla, na 6 000,- Kč.

Kradlo se i jinde

Téhož dne odpoledne v Ostravě – Mariánských Horách na parkovišti čerpací stanice doplňoval tlak v pneumatikách a následně vysával interiér řidič osobního vozidla. Jeho pracovního zaneprázdnění zneužil dosud neznámý pachatel, který z neuzamčeného vozidla odcizil taštičku, ve které byla kromě osobních dokladů také finanční hotovost a navigace. Celková škoda na majetku byla odhadnuta ve výši 12 000,- Kč.

A do třetice, též v pondělí, tentokrát v podvečerních hodinách, v centru Ostravy využil dosud neznámý pachatel nepozornosti ženy nastupující do osobního vozidla. V nestřeženém okamžiku ji z neuzamčeného automobilu ze sedadla spolujezdce odcizil dámskou kabelku s doklady, finanční hotovostí, osobními věcmi a platebními kartami. Celková škoda byla vyčíslena na více než 34 000,- Kč.

I proto policisté veřejnost opět vyzývají, aby své věci nenechávali ve vozidlech, zvláště pak na viditelných místech. Z výše zveřejněných případů je zřejmé, že může být jen otázkou okamžiku, kdy věci mohou změnit majitele.

por. Mgr. Daniela Vlčková

Inzerce