TOPlist

Nedělní fotbalové utkání – pražská policie chystá bezpečnostní opatření


Pražská policie chystá v souvislosti s nedělním fotbalovým utkáním SYNOT ligy mezi mužstvy FK Dukla Praha a SK Slavia Praha bezpečnostní opatření.

Na tomto opatření se budou podílet desítky policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké policie. Dále také členové antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policisté z oddělení služební hipologie a kynologie. S dohledem nad bezpečností policistům budou pomáhat i příslušníci Armády ČR, kteří v současné době s policisty tvoří smíšené hlídky.  Během přípravy bezpečnostních opatření pražská policie úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se opatření dotkne. Na celou situaci bude ze vzduchu dohlížet také vrtulník.

Zákaz zahalování obličejů a používání pyrotechniky

V této souvislosti samozřejmě platí zákaz zahalování obličejů a používání pyrotechniky. Stadion bude pro návštěvníky otevřen ve třináct třicet hodin. Pořadatelé budou všechny návštěvníky u vstupu kontrolovat, zdali na stadion nevnášejí nebezpečné předměty nebo pyrotechniku, proto je potřeba na utkání přijít s dostatečným časovým předstihem.

Návštěvníky fotbalového utkání, kteří se na stadion v Dejvicích chystají přijet automobilem, prosíme, aby svá vozidla zanechali doma a dali přednost spíše městské hromadné dopravě. V okolí stadionu se budou totiž s velkou pravděpodobností tvořit kolony. Policisté z oddělení řízení dopravy budou dělat maximum, aby byla doprava co nejplynulejší, budou řídit křižovatky v okolí stadionu a usměrňovat provoz.

por. Bc. Iveta Martínková

Ilustrační foto

Inzerce