TOPlist

Nechtěl pustit exekutory, později ani policisty. Vyhrožoval zbraněmi

V dopoledních hodinách ve čtvrtek 10. prosince 2015 bylo oznámeno na linku 158, že v obci Trubín na Berounsku nechce majitel domu pustit na svůj pozemek a do rodinného domu exekutory, kteří mají na této adrese vykonávat svoji exekutorskou činnost. Majitel domu údajně exekutory upozornil, že je na svůj pozemek nepustí a uvedl, že má doma legálně držené zbraně. Dále požadoval na místo asistenci policejních hlídek.

Po příjezdu místně příslušných policejních hlídek z berounského okresu na místo incidentu v obci Trubín, si majitel celou záležitost přehodnotil a sdělil policistům, ať se nepřibližují, že má v domě zbraně a na svůj pozemek je také nepustí.

Byly povolány posily

Z těchto důvodů byli k zákroku s nebezpečným pachatelem vysláni kladenští policisté z oddělení hlídkové služby, kteří vykonávají hlídkovou činnost se zařazením jako prvosledová hlídka.

Na základě oznámení této události vyjela hlídka okamžitě do sousedního okresu na výpomoc svým berounským kolegům. V průběhu jízdy se spojili s místně příslušnou policejní hlídkou, která jim k případu poskytla nejbližší informace.

Policisté oddělení hlídkové služby se po přijetí do obce Trubín, vzhledem k zákroku s údajně nebezpečným pachatelem, k danému zásahu vybavili balistickou výstroj a výzbroj. Z taktických důvodů i své služební vozidlo ponechali zaparkované nedaleko od domu, kde se podezřelý muž nacházel.  K určenému místu pokračovali dále pěšky. Po celou dobu tohoto pěšího přesunu neustále kontrolovali zadaný objekt.

Po rychlém přesunu k brance domu policisté zpozorovali muže, který vešel do prostoru na verandu domu a nebyl ozbrojen. V daném okamžiku bylo zjištěno, že se jedná o podezřelou osobu šedesátitříletého muže z Berounska. Policejní hlídka se ihned s tímto mužem pokusila navázat slovní kontakt, což se úspěšně povedlo. Policisté podezřelého muže poklidným rozhovorem přiměli, aby sešel z verandy dolu k brance, kde se právě nacházeli. Po slovní dohodě muž přišel k této policejní hlídce a dobrovolně jim umožnil vstup na svůj pozemek.

Zbraně v domě byly, vše se obešlo bez újmy na zdraví

Policisté následně muže zadrželi a podezřelý jim poskytl informace o místě uložení svých legálně držených zbraních. Zasahující policisté ve spolupráci s kriminalistou služby kriminální policie a vyšetřování Beroun v domě nalezli dvě dlouhé a jednu krátkou střelnou zbraň. Berounští kriminalisté všechny tři zbraně zajistili k provedení následných expertíz.

Policisté z oddělení hlídkové služby poté předali zadrženého muže berounským kolegům z místně příslušného oddělení,  kteří ho převezli na policejní služebnu k provedení prvotních a procesních  úkonů.

Vzhledem k tomu, že se kladenským policistům z oddělení hlídkové služby svým včasným a profesionálním přístupem podařilo navázat v klidu slovní kontakt s nebezpečnou osobou a  získat si její důvěru, nedošlo v průběhu tohoto zákroku k žádné újmě na zdraví a ani škodě na majetku.

nprap. Jana Šteinerová

Inzerce