TOPlist

Nebyla schopná chůze ani dechové zkoušky, skončila během tří dnů dvakrát na záchytce

V úterý kolem půl deváté ráno přijali policisté oznámení od obyvatele bytového domu ve Zlíně na Bartošově čtvrti, že se na chodbě válí cizí žena. Po příjezdu na místo zjistili, že hned za vchodovými dveřmi leží jim dobře známá dvaatřicetiletá žena bez domova. Na první pohled bylo jasné, že je pod vlivem alkoholu.

I přes ranní hodinu nebyla schopná samostatné chůze a dechová zkouška byl pro ni takřka nadlidský úkol. Nadýchala 1,6 promile alkoholu, nařízenou druhou dechovou zkoušku už nebyla schopná podstoupit. Policisté ženu zajistili a po vyšetření v nemocnici ji odvezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži.

Pod obraz se opila pak hned zase ve čtvrtek

Ve čtvrtek v tentýž čas přijal operační důstojník oznámení o tom, že se nějaká žena dobývá do domu ve Slušovicích. Po příjezdu zjistili, že se jedná o tutéž ženu, kterou dva dny předtím odváželi do Kroměříže. Tentokrát to však nebyl cizí bytový dům, ale dům její matky, která se stará o jejího syna.

Mladá žena se, opět pod vlivem alkoholu, dobývala do domu a chtěla vidět svého syna. Ten byl ve školce a žena to nechtěla nebo nemohla pochopit. Matka jí umožňuje se se synem vídat, pokud není pod vlivem alkoholu, což, jak sama uvedla, příliš často nebývá.

Žena při dechové zkoušce nadýchala 2,3 promile alkoholu. Přivolaná lékařka opilou ženu prohlédla, policisté ji zajistili a opět převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži.

nprap. Monika Kozumplíková

Inzerce