TOPlist

Nebojácný policista vběhl do hořícího bytu a zachránil ženu, která se v něm nacházela

V průběhu minulého týdne ve večerních hodinách vyrazili policisté z obvodního oddělení v Žatci k nedalekému požáru v domě. Policisté na místě byli první. Po nějaké době se dozvěděli, že se uvnitř bytu, ve kterém vznikl požár, měla nacházet žena. Mezerou mezi teplem poškozenými dveřmi viděli hořet oheň. Neváhali a dveře vykopli…

Vzápětí projevil velikou statečnost praporčík Reisner. Ten se vydal do nebezpečného prostředí požářiště za hlasem ženy uvězněné v ložnici. Policista musel projít přes ohněm zasaženou kuchyň. Žena byla vizuálně v pořádku, avšak špatně se pohybovala, byla zmatená a spoře oděná. Požár se ale začal velmi rychle rozšiřovat a přibývalo také kouře. Policista nemohl zaručit bezpečný průchod ven. Zůstali tedy v místech, kde byly relativně v bezpečí, oběma zajistil přísun čerstvého vzduchu a vyčkávali na hasiče.

Rychlý a profesionální zásah hasičů částečně zkrotil rozšiřující se plameny a ti pak mohli vyvést z hořícího bytu nejprve ženu a potom i neohroženého prap. Reisnera. Díky hrdinskému činu policisty byla žena v nemocnici hospitalizována pouze kvůli nadýchání se kouřem. Příčiny a okolnosti vzniku požáru jsou předmětem dalšího šetření.

 

 

Inzerce