TOPlist

Návštěva čínského prezidenta v Praze – policie chystá mimořádná bezpečnostní opatření

V souvislosti s plánovanou návštěvou prezidenta ČLR v hlavním městě Praze ve dnech 28. až 30. března 2016 připravuje policie ve spolupráci s dalšími subjekty mimořádné bezpečnostní opatření, které se zcela jistě dotkne nejen samotných Pražanů, ale i turistů a návštěvníků Prahy. Přinese s sebou dočasná omezení silničního provozu, výluky MHD i uzavírky vybraných lokalit a veřejných prostranství či památek zejména v centru metropole.

Policie žádá občany o shovívavost

Je pochopitelné, že bezpečnostní opatření mohou zasáhnout do běžného života především Pražanů. Policie proto žádá občany o shovívavost a trpělivost. Opatření jsou nezbytná k zajištění bezpečnosti nejen chráněných osob, ale i obyvatel a návštěvníků metropole. Konkrétní informace o plánovaných omezeních a uzavírkách policie z bezpečnostně taktických důvodů předem zveřejňovat nebude.

Řidiči, sledujte aktuální informace

Řidičům v této souvislosti policisté doporučují, aby během zmíněných dní pozorně sledovali aktuální informace k dopravě na standardních informačních portálech a na světelných informačních tabulích vybraných páteřních komunikací.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová

Inzerce