TOPlist

Natáčení druhé série Případů 1. oddělení je v plném proudu

Jak jistě všichni naši čtenáři ví, Česká televize natáčí 2. řadu seriálu Případy 1. oddělení.

Jedním ze scénáristů tohoto seriálu je kriminalista plk. Ing. Bc. Josef Mareš, který šéfuje 1. oddělení KŘP hl.m. Prahy. Možná proto se seriál tolik podobá realitě. Možná proto se najde jen málo maličkostí, které by se daly seriálu vytknout. V současné době se jedná rozhodně o nejlepší seriál z policejního prostředí.

Minulý týden jsme vyrazili na Rohanský ostrov, kde probíhalo natáčení několika obrazů k dílu, ve kterém budou „kriminalisté 1. oddělení“ vyšetřovat vraždu taxikáře. Jeho auto někdo zapálil na břehu rybníka.

Důvodně podezřelého z tohoto činu pak zadržela zásahová jednotka, která natáčela až po setmění.

Rekvizitáři nám ukázali svou práci a své „rekvizity“. Je až obdivuhodné, do jakých detailů je vše vypracováno. Například na klíčích kriminalistů v seriálu nechybí policejní pečeť. Každý z herců má u rekvizitářů svou krabičku, která obsahuje klíče, „placku“ a další osobní věci. Mimo jiné jsou vypracovány podrobně spisy k jednotlivým případům. ty čítají i stovky stran a obsahují originální policejní formuláře. Rozdíl mezi pravými formuláři a těmito je pouze ten, že zde chybí razítka PČR.

Na nové díly druhé série odvysílá Česká televize.

Inzerce