TOPlist

Násilník na Jihlavsku zranil dva muže

Policejní komisař zahájil trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže z Pelhřimovska, který byl obviněn ze spáchání přečinu ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví.

Muž byl za výtržnictví již v minulosti soudně trestán. Odsouzen byl k trestu obecně prospěšných prací, které však nevykonal, a odpykal si proto trest odnětí svobody ve věznici.

Rozdával rány, kdo je schytal, skončil u lékaře

V druhé polovině loňského listopadu byl muž v jihlavském zábavním podniku, kde před pátou hodinou večer fyzicky napadl další návštěvníky baru. O tři roky mladšího muže opakovaně udeřil pěstí a poté fyzicky napadl ještě devětačtyřicetiletého muže, který po úderech pěstí upadl na zem, kde jej násilník opakovaně kopl do oblasti hlavy. Poté útočník z podniku utekl. Oba napadení muži museli vyhledat lékařské ošetření, starší z nich byl hospitalizován v nemocnici.

Ihned po přijetí oznámení o fyzickém napadení začali policisté případ prověřovat. Místo činu ohledali a zadokumentovali, provedli šetření a zjistili totožnost násilníka. Dále provedli výslechy osob a vyžádali si také lékařské zprávy. Starší z napadených mužů utrpěl při útoku mnohočetné zlomeniny, otřes mozku a pohmožděniny, jeho léčení si vyžádalo několik týdnů. Druhý napadený utrpěl zlomeninu nosu.

Na základě shromážděných důkazů zahájili kriminalisté trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže, případ dále vyšetřují.

por. Bc. Jana Kroutilová

Inzerce