TOPlist

Násilníci na Opočensku přepadli a okradli imobilního seniora, který spal


Doposud neznámí pachatelé v pondělí kolem čtvrté hodiny ranní vstoupili do jednoho domu na Opočensku. V neuzamčeném objektu přebýval sám osmaosmdesátiletý senior, který v té době spal. Agresoři přišli k jeho posteli a požadovali po něm peníze. Jeden z nich si na ležícího důchodce kleknul a když začal křičet o pomoc, zakryl mu ústa hadrem a rukou mu tlačil hlavu do polštáře. Další zatím prohledával celý dům. Když pachatelé našli peníze, utekli.

Nemohl si dojít pro pomoc

Přepadený pán zjistil, že mu násilníci ukradli i mobilní telefon a vzhledem k tomu, že je nepohyblivý, nemohl si dojít pro pomoc. Čekal tedy až do rána na první návštěvu, která ihned zavolala policii. Pachatelé, kteří seniorovi způsobili fyzickou a zejména psychickou újmu, mu navíc odcizili několilk tisíc korun. Kriminalisté po dosud neznámých násilnících, podezřelých ze zločinu loupeže a přečinu porušování domovní svobody, intenzivně pátrají.

Senioři jsou velice zranitelnými oběťmi. Pokud žijí sami nebo na samotě, rozhodně by se měli zamykat a do svého bytu nikoho cizího nevpouštět. Nedůvěřovat jakýmkoliv historkám o prodeji, vrácení peněz či potřebě pomoci. Pachatelé násilné trestné činnosti na seniorech nemají žádné svědomí a slitování.


por. Mgr. Alena Kacálková

Inzerce