TOPlist

Narkomani smutní, kde teď seženou perníček? Na Náchodsku dopadeni tři dealeři pervitinu

Náchodským kriminalistů v prvních červnových týdnech podařilo zadržet hned tři dodavatele bílého krystalického prášku, mezi uživateli známého jako perník neboli pervitin.

Pro prvního z nich, 24letého mladíka z Náchoda, si kriminalisté v neděli 7. 6. 2015 přišli domů, pro jeho varnu ale pak museli zajet až na Rychnovsko. Mladík ji měl ukrytou ve skrýši v lesním porostu u Dobřan. Společně s laboratorním sklem, chemikáliemi a dalšími přípravky se kriminalistům při zásahu podařilo zajistit i 85 gramů hotového výrobku. Pervitin, za který by bylo možné od konečných odběratelů získat velmi slušných pár desítek tisíc, skončil místo rozdělení do dávek pěkně pohromadě na zkoumání v odborné policejní laboratoři. Po provedených výsleších kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou mužů, výše jmenovaného 24letého z Náchoda a dalšího 25letého, z České Skalice.

Další úder drogové scéně se policistům z Náchodska podařil o týden později, když zasahovali na oznámení u zmláceného muže v pronajatém bytě v České Skalici.

Všímavá hlídka v bytě objevila krabici s charakteristicky vonící zelenou sušinou. Další prošetřování napadení policisty zavedlo až do varny a pěstírny v Jaroměři. Právě tam si tento 36letý muž z Ostravska pronajal i další prostory, tentokrát ale nesloužily vůbec k bydlení. V hale bývalé výrobní firmy, kterou kriminalisté společně se zásahovou jednotkou okamžitě zajeli prohlédnout, objevili zbytky pěstírny konopí, další zelenou sušinu, a také sklo a chemikálie k výrobě pervitinu. Další vyšetřování probíhá. O tomto případu jsme informovali již minulý týden.

A svůj hattrick v odhalování varen pervitinu, řečeno sportovní terminologií, náchodští policisté završili v pátek 19. 6. 2015. Tentokrát zamířili na druhou stranu regionu, na Policko. V jednom z domů v obci Žďár nad Metují zajistili varnu, tedy sklo, chemikálie, rozpouštědla a další látky potřebné k výrobě. V této souvislosti kriminalisté zadrželi 24letého muže z Náchodska, který se jim doznal k výrobě metamfetamin hydrofloridu, jež prý vyrobil více než dvacetkrát. Ještě téhož dne proti němu kriminalisté zahájili trestní stíhání.

Tento muž, stejně tak jako dva předcházející, na výsledky vyšetřování čeká na svobodě. V případě shledání viny jim všem hrozí za nedovolenou výrobu a distribuci omamných a psychotropních látek i několik let za mřížemi.

Inzerce