TOPlist

Narkoman zbil ženu a demoloval byt, zakročit musela zásahová jednotka

Zákrok Zásahové jednotky KŘP Moravskoslezského kraje si vyžádalo řádění narkomana, který v Havířově zbil svou ženu, kterou navíc potřísnil svou HIV pozitivní krví. Muž poté demoloval byt a tvrdil, že má kulovnici, a že zastřelí každého, kdo do bytu vstoupí.

Incident se stal v ulici Gorkého v centru Havířova. Na místo po oznámení vyjela nejbližší policejní hlídka, vybavená neprůstřelnými vestami. Žena (34 let) narkomana oznámila policistům, že byla mužem napadena, ten měl v tu chvíli demolovat zařízení bytu. Zároveň se poranil v oblasti rukou a svou HIV pozitivní krví potřísnil jak ženu, tak vybavení bytu. Žena posléze z bytu utekla.

Operační důstojník na místo vyslal vyjednavače a Zásahovou jednotku KŘP Moravskoslezského kraje. Zraněného muže se podařilo příslušníkům zásahové jednotky zadržet bez další újmy na zdraví. Narkomana si na místě převzali do své péče záchranáři, kteří ho převezli na Jednotku intenzivní péče havířovské nemocnice.

„Muž je nyní podezřelý z trestných činů nebezpečného vyhrožování a úmyslného ublížení na zdraví,“ uvedla tisková mluvčí PČR Zlatuše Viačková.

Žádnou zbraň policisté prohlídkou bytu nenalezli. Sami byli při zásahu potřísněni narkomanovou krví.

Inzerce