TOPlist

Narkoman byl již po několikáté obviněn z krádeží, na kontě jich má dalších 15

Kriminalisté z ÚO Praha venkov – VÝCHOD sdělili obvinění pětadvacetiletému muži z přečinu krádež a porušování domovní svobody. V období od začátku srpna do poloviny října 2014 se měl dopustit patnácti krádeží v okrese Praha východ, převážně na Brandýsku.

Vždy překonal oplocení a vnikl na pozemek rodinného domu. Zde mu již stačilo prohlédnout odemčené kůlny, neuzamčené garáže, zahradní domky či přístřešky na zahradě. Z nich odcizil převážně jízdní kola, ale i motorové pily, pokosovou pilu. Z jedné neuzamčené garáže odcizil dokonce dámské i pánské lyžařské boty a helmy, vysokotlaký čistič . Z další neuzamčené garáže elektrokolo.

V jednom případě dokonce ve večerních hodinách nebo v brzkých ranních hodinách vešel do neuzamčeného rodinného domu, kde z předsíně odcizil kabelku s osobními doklady majitelky a doklady k vozidlu a také finanční hotovost . Krádežemi způsobil majitelům věcí škodu několik stovek tisíc korun.

Obviněný je je stíhán na svobodě, v případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody ve výši jeden rok až pět let. Muž je uživatelem drog. V červenci letošního roku byl obviněn kriminalisty za dvanáct krádeží. Za majetkovou trestnou činnost byl v minulosti již odsouzen.

[tiskovka]por. Mgr. Markéta Johnová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce