TOPlist

Napadený na vlakovém nádraží v Ledči nad Sázavou přišel o stovku


Kriminalisté zahájili trestní stíhání osmatřicetiletého muže z Havlíčkobrodska, který před měsícem v Ledči nad Sázavou napadl mladého muže a odcizil mu peníze. Muž je obviněn ze zločinu loupeže.

Začal ho obviňovat

Ve čtvrtek 21. dubna přijali po čtvrté hodině odpoledne policisté na tísňové lince 158 oznámení o napadení muže na vlakovém nádraží v Ledči nad Sázavou. Napadený kontaktoval tísňovou linku s tím, že odjíždí vlakem do Světlé nad Sázavou, kde se spojí s hlídkou obvodního oddělení. Policistům pak mladý muž sdělil, že na ledečském nádraží vystoupil z vlaku a zašel si do místního kiosku zakoupit občerstvení. V kiosku potkal muže, se kterým se znal z dřívější doby. Ten byl v podnapilém stavu a začal ho obviňovat, že mu dluží peníze. Venku před kioskem mu začal vulgárně nadávat, fyzicky ho napadl a z ruky mu vytrhl stokorunu. Napadený muž utekl do vlaku a zavolal na linku 158.

Naměřili mu 2,33 promile

Policisté po důkladném vytěžení poškozeného, který při napadení utrpěl naštěstí jen drobné oděrky, začali pátrat po pachateli. Podezřelého osmatřicetiletého muže zajistili v Ledči nad Sázavou a při dechové zkoušce na alkohol mu naměřili 2,33 promile. Z toho důvodu ho převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Případ si převzali kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu loupeže.

Stíhán na svobodě

Následující den policisté zadrženého převezli na služebnu, kde policejní komisař po provedení nezbytných úkonů zahájil jeho trestní stíhání pro zločin loupeže. Muž se k uvedenému jednání přiznal a zdůvodnil ho údajným dluhem poškozeného. Obviněný je stíhán na svobodě, v případě prokázání viny mu soud může uložit trest odnětí svobody v délce trvání od dvou do deseti let.

por. Bc. Monika Pátková

Ilustrační foto

Inzerce