TOPlist

Nalezené finance odevzdal poctivý muž na policejní služebnu v Kladně


V pozdních odpoledních hodinách dne 26. dubna 2016  dvaceti tříletý muž nalezl v Kladně u bankomatu jednoho z peněžních ústavů na náměstí Jana Masaryka finanční částku v hodnotě 15 600,-Kč. Překvapený poctivý nálezce o tomto finančním obnosu bez váhání ihned informoval policii. Po oznámení na místo vyjela policejní hlídka z místního obvodního oddělení v Kladně a  nalezenou finanční částku ve výši 15 600,-Kč zajistila a převezla na policejní služebnu.

Přibližně za hodinu na stejné místní obvodní oddělení v Kladně na náměstí E. Beneše zavolal  nešťastný  muž, který oznámil, že při výběru financí z bankomatu se zamyslel a ve spěchu zde vybíranou finanční částku ve výši 15  600,-Kč nedopatřením ponechal.

Oznamovatel byl zároveň nálezcem peněz

Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že oznamovatel tohoto skutku je oprávněným majitelem nalezeného finančního obnosu. Třiceti čtyřletý poškozený muž, který vyzvednuté bankovky neodebral a v daném okamžiku své nepozornosti je na místě rovnou zanechal, byl velmi mile překvapen, že poctivý nálezce už jeho finance po nalezení ihned odevzdal.

Policisté po provedení všech úkonů zapomenutou a nalezenou finanční částku vrátili následující den původnímu majiteli zpět.

Nález nezatajil

S velkým potěšením můžeme konstatovat, že je velmi příjemné se setkat s poctivými nálezci, kteří na základě své občanské povinnosti  nalezené finance nebo i předměty vrátí na policejní oddělení a mohou být bez jakékoliv újmy vráceny zpět původnímu majiteli, který jednání poctivého nálezce ocenil. Ponechání jakékoliv nalezené finanční částky nebo předmětu policisté prošetřují jako podezření z trestného činu zatajení nálezu.

Poslední případ, kdy se dostavil na policejní služebnu nálezce s věcným předmětem se stal v loňského roku. V tomto případě nalezla seniorka v Kladně na autobusovém nádraží ponechaný notebook, který  předala na policejní služebnu. Nalezený ztracený notebook  byl následně předán  mladistvému studentovi, který byl za tento čin velice rád a seniorku nálezkyni odměnil pěknou kyticí.

nprap. Jana Šeinerová

Inzerce