TOPlist

Nahý motorkář ujížděl havířovským policistům, na zádech měl nápis „policie“

Ve čtvrtek odpoledne stíhali muži zákona v ulicích Havířova motorkáře, který v době jízdy měl jen přilbu na hlavě, na stroji seděl zcela nahý.

Zběsilá jízda začala na křižovatce ulic Dělnická a Před Tratí. Policejní hlídku předjely dvě motorky. Na jedné seděl oblečený motorkář na stroji černé barvy a reflexní vestou. Druhý řidič jel na červenočerné motorce a byl naprosto bez oděvu, pouze na zádech měl nápis POLICIE.

Oba motorkáři pronásledováni vozidlem Policie ČR a městské policie projížděli silnicemi centra města. Dostali se k velkému kruhovému objezdu.

Při vyjíždění z rondelu ve směru na Orlovou před vyznačeným přechodem zastavilo osobního vozidlo Ford Mondeo. Jeden z motorkářů stojící vozidlo objel a v jízdě pokračoval.

Druhý, nahý motorkář, svou jízdu nezvládl a do fordu narazil. Po kolizi nahý muž utekl. Hned nato byl pronásledován muži zákona. Policista obvodního oddělení mladíka dohonil a společně se strážníky ho zadrželi.

Youtube Video
Podívat se na video

Dechová zkouška u řidiče osobního vozidla byla negativní. U motorkáře byly provedeny zkoušky na alkohol i návykové látky, obě vyšly negativní. Škoda na poškození motorky byla odhadnuta na 50 000 Kč, na vozidle 30 000 Kč.

Motorkář ve věku 22 let z Havířova byl zadržen a převezen na obvodní oddělení. Ještě týž den nahému motorkáři policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví s trestní sazbou až na dvě léta.

Za vinu je mu kladeno, že při jízdě na motorce zn. Honda CBR byl zcela nahý. Jeho jízda byla nebezpečná a riskantní, za plného provozu. V době průjezdu frekventovanými silnicemi se po okolních chodnících pohyboval značný počet osob, včetně dětí.

Dále bylo zjištěno, že mladík není držitelem řidičského oprávnění, motorka Honda CBR neměla v době jízdy registrační značky a nebyla zákonně pojištěna.

Inzerce