TOPlist

Na zabarikádovaného muže v Praze si došlápla Zásahová jednotka

V úterý krátce před 23.hodinou přijal operátor linky 158 oznámení o rušení nočního klidu v přízemním bytě domu v ulici Raisova v Praze – Bubenči.

Na místo dorazili jako první strážníci městské policie, kteří vzápětí informovali policisty o skutečnosti, že se obyvatel přízemního bytu zabarikádoval a přes zavřené dveře vyhrožuje strážníkům zabitím.

Vzhledem k nebezpečnosti celé situace na místo dorazilo hned několik policejních hlídek (PMJ Praha – včetně velitele, 158 Dejvice, Místní oddělení, Dopravní inspektorát), které zabezpečily bezprostřední okolí bytu a vyčkaly na příjezd zásahové jednotky a policejního vyjednavače.

Po několikaminutovém neúspěšném vyjednávání policisté zásahové jednotky vyrazili vstupní dveře a s využitím zásahové výbušky a dalších donucovacích prostředků muže zpacifikovali. Při prohlídce bytu sice policisté střelnou zbraň nenašli, zajistili však dva připravené nože a jednu mačetu.

Muž ovlivněný alkoholem skončil v policejní cele. Vyšetřovatel zahájil úkony pro podezření z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu.

Inzerce