TOPlist

Na Václavském náměstí v Praze se pokusil upálit muž

V úterý, ve čtvrt na dvanáct v noci se na Václavském náměstí v Praze, přímo pod jezdeckou sochou svatého Václava polil muž neznámou látkou a zapálil.

To zaregistrovali jak náhodní kolemjdoucí, tak i strážníci městské policie, kteří byli na místě mezi prvními. Všichni přítomní pak dělali maximum, aby hořícího muže uhasili co nejrychleji. Bohužel i tak dotyčný utrpěl popáleniny třetího stupně, pro které byl následně převezen do nemocnice, kde je doposud v kritickém stavu.

Prošetřováním na místě události kriminalisté prvního policejního obvodu zjistili, že se jedná o šestapadesátiletého muže, který je toho času pacientem psychiatrické nemocnice v Praze 8. V době události byl na povolené vycházce, ze které se ale ve stanovenou dobu do zmiňovaného zařízení nevrátil.

Kriminalisté také zajistili tašku popáleného muže, která obsahovala, krom jiného i písemnost s určitým vzkazem. Tuto písemnost nelze v žádném případě vnímat jako jednoznačný dopis na rozloučenou, nicméně její obsah určitým způsobem koresponduje s jednáním šestapadesátiletého mže. Kriminalisté budou i nadále zjišťovat a prověřovat veškeré okolnosti celé události.

Inzerce