TOPlist

Na Štěpána ráno kradli, odpoledne už měli pouta na rukou

V sobotu, na 2. svátek vánoční, ve čtyři hodiny ráno došlo v centru metropole k vykradení obchodu s luxusním zbožím.

Pachatelé si při krádeži protiprávně přisvojili kožichy, kabelky a módní obuv v hodnotě několika miliónů korun a z místa zmizeli.

Případ si posléze, s ohledem na výši předpokládané škody, převzali do své kompetence kriminalisté krajského ředitelství pražské policie.

Indicie vedly k srbsky mluvícím mužům

Ti už během dopoledne zjistili řadu upotřebitelných indicií. Na jejich základě se pak hodinu po poledni podařilo zadržet dva srbsky hovořící muže, kteří se na krádeži prokazatelně podíleli. Nicméně ani jeden z nich s kriminalisty nespolupracuje.

Při zadržení se navíc podařilo zajistit magnetickou kartu, která by mohla být určitým vodítkem, především pak její výrobní číslo. Ta s největší pravděpodobností slouží jako klíč od hotelového, či hostelového pokoje, nebo pokoje některého z menších penzionů.

A jejího majitele potřebují kriminalisté nyní dohledat. Proto prosíme každého, kdo kartu identifikuje a ví, k jakému ubytovacímu zařízení patří, aby kriminalistům tuto informaci předal prostřednictvím linky tísňového volání 158.

Zadržení nespolupracují, pomůže někdo jiný?

Stejným způsobem přijmou detektivové jakékoliv informace k oběma zadrženým.

Ti, jak již bylo řečeno, vůbec nespolupracují. Z toho důvodů nyní známe pouze jejich totožnost.

Nicméně k objasnění případu by bylo záhodno znát mnohem víc. Proto prosíme, aby se kriminalistům přihlásil každý, kdo muže na fotografiích poznává a ví, jak a kde trávili tito zadržení pobyt v hlavním městě.

por. Mgr. Tomáš Hulan

Inzerce