TOPlist

Na Štědrý den přijali policisté na tísňové lince více jak stovku oznámení. Někteří policistům sloužícím o Štědrém dni popřáli i krásné svátky.

Policisté sloužící o Štědrém dni na Integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie Libereckého kraje přijali od pondělního do úterního rána celkem 117 oznámení na lince tísňového volání. Oznámení byla různá. Přes oznamování dopravních nehod hlásili lidé také různá vloupání do aut, objektů až po přestupková jednání, zejména napadání v rodině či rušení nočního klidu.

Právě takových oznámení, tedy spadajících do kategorie přestupků, přijali policisté nejvíce, a to bezmála sedmdesát. Lidé oznamovali rušení nočního klidu, napadání v rodinách, ať už slovní, tak bohužel i fyzické, dále napadání v restauracích či barech. Rovněž upozorňovali na podnapilé osoby ležící venku.
Lidé byli ale všímaví i ke svému okolí a prostřednictvím tísňové linky upozorňovali na spadlý strom, špatné sjízdnosti vozovek či znečištění komunikace provozními kapalinami. Na policisty se rovněž obrátila nešťastná seniorka z Českolipska, která si zabouchla dveře bytu. I ve spolupráci s hasiči se ženě podařilo její situaci zdárně vyřešit.

Kromě přestupkových událostí, které v rámci oznámení převažovaly, oznamovali lidé také trestné činy. Bezmála 25 občanů se obracela na policisty prostřednictvím linky 158 z důvodu oznámení různé majetkové trestné činnosti, jako například vloupání do aut, rekreačních objektů, chat, prodejen. V daných případech pak vyjížděli na místo i kriminalisté.

Ale ani o Štědrém dni se lidem nevyhýbaly dopravní nehody. Oznámeno jich bylo 13 (nejvíce pak na Českolipsku – 7), jedna z nich ale skončila tím nejhorším způsobem. Za volantem Fiatu Punto na Hamru na Jezeře zemřela po havárii 60letá žena. Dále byly 2 osoby lehce zraněny při nehodách rovněž na Českolipsku a 3 na Jablonecku. Nejčastějšími příčinami byla nepřiměřená rychlost a nesprávný způsob jízdy.

Na tísňovou linku policie ale nevolali jen lidé s různými oznámeními, někteří policistům sloužícím o Štědrém dni popřáli i krásné svátky. Zde jsou některé z nich

O loňském Štědrém dni přijali policisté na linku tísňového volání 140 různých oznámení od občanů. Bezmála v sedmi desítkách případů se jednalo o události, které spadali do kompetence policistů.

Průměrný počet volání na linku 158 je v běžném dni (mimo svátků) zhruba 180, z nichž je cca 130 událostí k řešení různých služeb policie.

Inzerce