TOPlist

Na Slánsku někdo vytvořil černou skládku z chemikálií, pravděpodobně jde o pozůstatky varny drog

Dne 22. července 2015 bylo na linku 158 oznámeno, že mezi obcemi Plchov a Třebíz na Slánsku se nachází černá skládka většího rozsahu.

Na místo nálezu byla vyslána policejní hlídka, která nalezenou skládku ve spolupráci s hasiči zajistila. Obsahem této skládky je několik pytlů odpadu, ve kterých bylo nalezeno větší množství chemikálií a léků, které byly pravděpodobně využívány k výrobě návykové látky.

Vzhledem k většímu množství těchto chemikálií a poznatkům z prvotního ohledání místa činu je zde předpoklad, že se jedná o dříve používanou varnu v likvidaci, která pravděpodobně byla určena k trestné činnosti, čímž je nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Policisté nyní případ prošetřují a intenzivně pátrají po pachateli, který zde tuto skládku s chemikáliemi vytvořil a pravděpodobně byl i pachatelem při výrobě návykových látek.

Policie vyzývá občany, kteří zaznamenali pohyb podezřelého vozidla a nebo osob, které se poblíž této skládky u plchovského letiště mezi obcemi Plchov a Třebíz pohybovali, aby poskytli informace na linku 158 nebo na nejbližší policejní služebnu.

Inzerce