TOPlist

Na rychlostní silnici R6 shořel autobus, na pomoc vyjeli také hasiči z ruzyňského letiště

Na 4. kilometru rychlostní silnice R6 ve směru na Prahu došlo v neděli v podvečer k defektu pneumatiky u autobusu, ve kterém cestovalo cca 50 osob + řidič a průvodkyně. Autobus zajel ke krajnici, z prostoru zadního kola se ale ihned začalo kouřit. Netrvalo dlouho a vyšlehly plameny.

Operační středisko, které přijalo krátce po 18. hodině tuto informaci, na místo vyslalo jednotky HZS Praha ze stanice Petřiny, HZS SČK ze stanice Kladno a jednotku JSDH Unhošť. O pomoc byla požádána jednotka HZSp z ruzyňského letiště a k místu vyjel také řídící důstojník HZS Středočeského kraje a autobus HZS SČK ze stanice Slaný. K požáru zamířily nejbližší dostupné hlídky, tedy OO PČR Hostivice, z kladenského dopravního inspektorátu a také z Oddělení řízení dopravy z Prahy.

R6 ve směru na Prahu byla zcela uzavřena a okamžitě se vytvořily dlouhé kolony. Hasiči jedoucí směrem od Kladna tak měli ztížený průjezd. V opačném směru byl průjezdný jeden jízdní pruh.

Hasiči nasadili několik vodních proudů, včetně proudu z lafety letištního speciálu. Zhruba po půl hodině od nahlášení byl požár lokalizován a krátce před 20. hodinou mohl velitel zásahu ohlásit úplnou likvidaci.

Požár se obešel bez zranění. Řidič s průvodkyní naštěstí stihli včas evakuovat všechny pasažéry. Pro ty na místo dorazil náhradní autobus.

Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování. Škoda byla vyčíslena na 3,78 miliónu korun.

Inzerce