TOPlist
Inzerce

Na rychlostní silnici R10 se u Prahy převrátil kamion, z návěsu vyteklo mléko

Na 5. kilometru rychlostní silnice R10 ve směru na Turnov došlo v neděli v podvečer k havárii kamionu převážejícího potraviny.

Řidič kamionu vyjel ze zatím neznámých příčin mimo silnici, kdy ztratil kontrolu nad řízením a následně se s vozidlem převrátil v odstavném a pravém jízdním pruhu R10. Na místo postupně vyjely jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Stará Boleslav, Mladá Boleslav a Benátky nad Jizerou, posílili je dobrovolní hasiči z Brandýsa nad Labem a Staré Boleslavi a také jednotka HZS Praha ze stanice Satalice.

Z Brandýsa nad Labem na místo vyjeli policisté z obvodního oddělení a k místu vyrazila také hlídka DI PČR Praha východ. Pravý jízdní pruh byl po dobu zásahu složek IZS uzavřen. Levý jízdní pruh byl plynule průjezdný.

Zraněného řidiče transportovala do nemocnice s lehkým poraněním posádka ZZS. Z kabiny kamionu se dostal ještě před příjezdem složek IZS.

Z nádrže kamionu uniklo menší množství nafty. Z návěsu pak uniklo mléko. Přesné příčiny a okolnosti nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Inzerce