TOPlist

Na ruzyňském letišti muselo za plné pohotovosti přistát nouzově letadlo

Ve čtvrtek odpoledne se z paluby menšího letadla (ATR 42-500) společnosti ČSA, letícího z Prahy do Hamburku, ozval krátce po startu signál mayday. Ohlášen byl kouř na palubě letadla, konkrétně v kabině a v klimatizaci.

Na letišti v Ruzyni došlo k aktivaci složek IZS, byla vyhlášena tzv. plná pohotovost. Veškeré síly a prostředky letištních hasičů a záchranářů zamířily k přistávací dráze.

Letadlu s několika desítkami pasažérů na palubě se podařilo v pořádku dosednout na přistávací dráhu. Letoun následně zastavil na nedaleké ploše, kam se sjely všechny složky IZS.

Záchranáři prohlédli pasažéry a hasiči celý stroj zkontrolovali. Žádný požár nebyl při kontrole nalezen. Záchranná služba následně transportovala do motolské nemocnice 35 osob. Další osoba sice prvně ošetření odmítla, nicméně později volala do nemocnice, že se jí udělalo nevolno, a tak zamířila rovněž do Motola. Celkem se tedy jedná o 36 osob s příznaky intoxikace. Několik osob mělo být následně předáno také do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

Letištní hasiči se poté mohli vrátit zpět na svou základnu.

Inzerce