TOPlist

Na Prachaticku se srazil vlak se čtyřkolkou

Včera kolem půl páté odpoledne došlo na Prachaticku ke srážce nákladního vlaku se čtyřkolkou. Řidič čtyřkolky utrpěl těžká zranění a byl letecky odvezen do nemocnice. Případem se budou dále zabývat vimperští policisté.

Včera před půl pátou odpoledne se srazila čtyřkolka s nákladním vlakem. K nehodě došlo na železniční trati mezi zastávkami Bohumilice v Čechách – Čkyně. Ze srážky je důvodně podezřelý muž, který na čtyřkolce přejížděl trať v místě, kde není vyznačen železniční přejezd. V tu chvíli se na trati, po projetí pravotočivé zatáčky, objevil nákladní vlak, jehož strojvedoucí již nebyl schopen střetu zabránit. Čtyřkolka byla po srážce odmrštěna mimo kolejiště do lesa. Na místo přiletěl vrtulník, který těžce zraněného transportoval do nemocnice. U strojvedoucího byla provedena dechová zkouška na alkohol, která vyšla negativně. U řidiče čtyřkolky bude alkohol v krvi předmětem dalšího šetření, vzhledem ke zdravotnímu stavu, totiž nebylo možné dechovou zkoušku provést.

Hmotná škoda na čtyřkolce je odhadnuta na 10 000 korun. Na nákladním vlaku škoda nevznikla. Na místo se také dostavil vrchní inspektor z Odboru systému bezpečnosti provozování dráhy, který se společně s vimperskými policisty bude případem zabývat.

Inzerce