TOPlist
Inzerce

Na okraji Prahy se převrátil slovenský kamion, posádku vyprostili záchranáři čelním sklem

Na nájezdu z Pražského okruhu na Novopackou ulici na okraji Prahy došlo v sobotu večer k havárii slovenského kamionu.

Řidič s kamionem prorazil svodidla a na nájezdu se v protisměru převrátil na bok. Řidič i spolujezdkyně zůstali zaklínění v kabině kamionu, ze kterého navíc začala unikat nafta.

Na místo vyrazily posádky RZP a RV ZZS HMP, jednotky HZS Praha ze stanic Satalice, Strašnice a Centrála (řídící důstojník), dále pak hlídky PČR, konkrétně Místní oddělení Újezd nad Lesy, Oddělení řízení dopravy a Oddělení dopravních nehod.

Jako první byla na místě posádka RZP ZZS HMP. Záchranáři vytáhli čelním sklem oba zraněné, které si ihned převzali do své péče. Přivolaní hasiči zajistili vůz proti požáru a likvidovali unikající provozní kapaliny. Kvůli většímu množství uniklé nafty museli na místo dorazit také chemici ze Strašnic. Ti také přečerpali zbylou naftu z nádrží kamionu.

Dopravu v místě nehody nejprve odkláněli policisté z MOP Újezd nad Lesy a poté řídili policisté z OŘD. Ti byli od rána na nohou kvůli opatření na MS v ledním hokeji. Noc pak strávili u této nehody…

Přesné příčiny a okolnosti nehody jsou nadále v šetření. Oba zranění skončili v nemocnici. Kamion musela dostat zpět na kola těžká technika.

Inzerce