TOPlist

Na Novojičínsku zloději zvýšili svoji aktivitu. Soustřeďují se na věci v autech

Zvýšenou aktivitu zlodějů zaznamenali policisté v okrese Nového Jičína. Lákadlem jsou viditelně zanechané věci ve vozidlech.

Posledními dvěma případy jsou události, ke kterým došlo 7. 12. 2015 v Suchdolu nad Odrou a Příboře. Jen u těchto dvou případů vznikla poškozeným více jak padesátitisícová ztráta na majetku. A k tomu ještě další nevyčíslitelná časová, která je spojená s vyřízením oprav vozidel, blokací platebních karet a také možné riziko zneužití osobních dokladů.

V autě nechala kabelku, přišla o ni

V Suchdole nad Odrou zanechala majitelka osobního automobilu ve vozidle svou kabelku s doklady, penězi i mobilním telefonem.  Během dvaceti minut tak přišla o své věci v hodnotě 6 tisíc korun. Na rozbitém okně automobilu pak vyčíslila předběžně 3 tisícovou škodu.

Druhý majitel automobilu přišel o antiradar v hodnotě 10tisíc. Své auto zanechal na parkovišti před restaurací U Nádraží v Příboře. Na rozbitém okně a poškozeném interiéru mu vznikla více jak 30tisícová škoda.

Podobných případů vyšetřují policisté již desítky. Jedno je zatím jisté, automobilu, ve kterém nejsou viditelně zanechané věci, si pachatelé nevšímají. Jdou na jisto pouze tam kde je šance něco odcizit. Příležitost k vykradení jim však dávají řidiči sami svou lehkovážností. Auto není trezorem, je výkladní skříní pro zloděje.

por. Mgr. Petr Gřes

Inzerce