TOPlist

Na Novojičínsku převáželi drogy, skončili v policejních celách


Během několika dní zadrželi novojičínští policisté ženu a tři muže, kteří převáželi v autech drogy. Jedna ze zadržených je 25 letá žena pocházející z Bartošovic. Tu novojičínští policisté kontrolovali coby spolujezdkyni v ujíždějícím vozidle. Po dostižení a provedené kontrole osádky vozidla se snažila převážený pervitin a extázi skrýt. Sama uvedla, že převážené drogy (více jak 10 gramů pervitinu a několik tablet extází), jsou pouze pro její potřebu. Nalezené drogy včetně finanční hotovosti (přes 100 tisíc korun) jí byly vyšetřujícím policistou zadrženy. V minulosti již byla pro drogové delikty trestně stíhaná.

Zadrženi při silniční kontrole

Další osádka kontrolovaného vozidla skončila po zadržení v policejních celách. Tentokrát se jednalo o tři muže ve věku 26 až 31 let z Kopřivnice, Bílovce a Veřovic. Novojičínští policisté je zadrželi při silniční kontrole v Mořkově. Uvnitř vozu i při sobě měli několik gramů marihuany a pervitinu a větší obnos financí. Mimo těchto zajištěných věcí také části zařízení a různé chemikálie používané pro jejich výrobu.

Vyšetřující kriminalisté zahájili v obou případech úkony trestního řízení s podezřením z trestných činů, přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Oba případy jsou nadále ve stádiu vyšetřování.


por. Mgr. Petr Gřes

Ilustrační foto

Inzerce