TOPlist
Inzerce

Na Lahovickém mostě někdo srazil skútristu a ujel, muž zůstal bezvládně ležet na zemi

Krátce před půl třetí ráno přijali operační na tísňové lince informaci o ležícím muži na Lahovickém mostě, respektive na Strakonické ulici ve směru z centra.

Na ležícího muže narazil taxikář, který ulicí projížděl. K místu ihned zamířilo několik policejních hlídek (OHS Praha II. Smíchov, MOP, OŘD, ODN), posádky RZP a RV ZZS HMP a také jednotka HZS Praha ze stanice Radotín.

Jako první dorazili na místo policisté z OHS Praha II. Smíchov, ti také zjistili, že se jedná o řidiče motocyklu. Ten však zprvu hlídka nemohla nalézt, nacházel se totiž až 300 metrů od místa střetu.

Policisté poskytli muži okamžitě první pomoc, následně si ho do své péče převzali záchranáři. Ti ho také po několika desítkách minut ošetřování transportovali do nemocnice.

Radotínští hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem.

Podle šetření, které na místě proběhlo, je pravděpodobné, že do motocyklu na Lahovickém mostě ve velké rychlosti narazilo zatím neznámé vozidlo. Řidič skútru zůstal ležet 50 metrů od místa střetu, motocykl pak ležel až 300 metrů od místa střetu. Na silnici byla navíc nalezena poškozená registrační značka z osobního vozu Škoda Superb. Zda motocyklistu srazil řidič Superbu, policisté vyšetřují.

Jisté ale je, že neznámý řidič z místa nehody ujel a neposkytl tak motocyklistovi první pomoc, jak mu to ukládá zákon.

Po dobu zásahu složek IZS na místě nehody byla Strakonická ulice ve směru z centra průjezdná jedním jízdním pruhem.

Inzerce