TOPlist

Na horách řádili zloději. Jejich lup byl poměrně tučný

V noci ze soboty na neděli došlo v jednom penzionu v podhorské obci Vítkovice ke krádeži lyží. Ty byly uloženy v uzamčené skříňce, do které se někdo vloupal a odcizil jeden pár sjezdových ski značky Blizzard. Okradený muž z Prahy vyčíslil škodu na částku 10 000 korun. Za přečin krádež spáchanou vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.

V pondělí odpoledne si na jednom parkovišti ve Vysokém nad Jizerou vyhlédl zloděj vozidlo značky VW Touran s registrační značkou Polska. U auta poškodil zámek dveří na straně řidiče a vnikl dovnitř, kde manipuloval se spínací skříňkou. Snažil se auto nastartovat, což se mu nepodařilo. Neodešel však s prázdnou. Z přihrádky u spolujezdce odcizil plastové pouzdro na krk, ve kterém byla finanční hotovost 10 000 korun a 2 500 zlotých. Celková škoda přesáhla částku 42 000 korun. V tomto případě hrozí pachateli za přečin krádež spáchanou vloupáním a za přečin poškození cizí věci až dva roky za mřížemi.

Zmizelo i auto

Úspěšnější byl zatím neznámý nenechavec, který se v noci z pondělí na úterý zmocnil v Harrachově vozidla značky VW Multivan s německou registrační značkou. Celková škoda přesáhla částku půl milionu korun. Případ byl kvalifikován jako přečin neoprávněné užívání cizí věci, za což může být pachatel potrestán až dvouletým pobytem ve vězení.

por. Petr Kmínek DiS.

Inzerce