TOPlist

Na Hodonínsku vyráží na silnice policejní motocykl

Jak již tradičně, tak i v letošním roce vyjíždí na silnice motorkáři.

Protože někteří z nich připravují ostatním účastníkům silničního provozu rizikové situace a vyšší riziko vážných dopravních nehod, jsou připraveni i policisté na rychlých motocyklech. Kromě motocyklů Honda sedlají také Yamahy. Policie České republiky jich má ve službě již více jak stovku. Určeny jsou pro provoz na všech typech komunikací, zejména do míst, kde dochází často k porušování dopravních předpisů ze strany motocyklistů. Policisté na motocyklech jsou využíváni nejen k dohledu nad silničním provozem, ale i k zajištění různých kulturních akcí, doprovodů, delegací a podobně.

Také na Hodonínsku slouží policista, který do služby pravidelně vyjíždí právě na motocyklu. Svůj motocykl má vybaven moderní záznamovou technikou, která mu napomáhá odhalovat přestupky v dopravě. Mezi nejčastěji zjištěné patří držení hovorového zařízení řidičem za jízdy, nepřipoutání bezpečnostním pásem nebo špatný způsob jízdy. Jeho činnost má svou vysokou akceschopností pro dopravní službu neocenitelný význam. Služba na motocyklu má velkou účinnost a policista na silném stroji tak flexibilně reaguje na vzniklé situace v dopravě.

Často vyjíždí řešit dopravní komplikace do míst, kde už by se například autohlídka díky vzniklým kolonám nedostala. Možnost rychlých přesunů na místa událostí je tedy pomocníkem pro celou dopravní službu. Jako první na místě tak například může provést neodkladné úkony při dopravních nehodách, řídit dopravu, odklánět dopravu na objízdnou trasu, apod..

Jeho pozornosti při dohledu nad silničním provozem neunikají ani ti, kteří se dopouštějí dopravních přestupků. Jak policista sám uvedl, sami řidiči jsou často překvapeni nečekaným zastavením a následnou kontrolou v místech, kde by to nečekali. Moment překvapení v takových situacích funguje bezvadně a za svoji službu se mu ještě nestalo, že by mu chtěl někdo ujíždět.

Inzerce