TOPlist

Na Blanensku havaroval mladý řidič. Havárii nepřežil

V úterý v brzkých ranních hodinách došlo nedaleko Velkých Opatovic k tragické dopravní nehodě, kterou bohužel nepřežil čtyřiadvacetiletý šofér automobilu Seat Ibiza.

Vůz několik minut po půl druhé ráno nezvládl průjezd pravotočivou odbočkou a ve vysoké rychlosti vyjel mimo komunikaci. Následoval náraz do vzrostlého stromu a značná deformace auta byla dovršena jeho přetočením na střechu. Šofér bohužel při tragické havárii utrpěl mnohačetná poranění, kterým na místě podlehl. Navíc s velkou pravděpodobností nebyl během noční jízdy připoután bezpečnostním pásem. Pravou příčinu neštěstí však odhalí až následné vyšetřování.

Nárůst počtu úmrtí při dopravních nehodách

Oproti minulým sezónám, kdy v roce 2013 i 2014 na blanenských silnicích zemřelo shodně pět osob, letos zaznamenává dopravní statistika s devíti tragickými událostmi nečekaný nárůst. Nepříznivý vývoj zřejmě podstatně ovlivnilo pět smrtelných dopravních nehod motorkářů, které se našemu regionu v předchozích dvou letech zcela vyhýbaly. Další obětí dopravního neštěstí se tento rok stal chodec, následně cyklista, spolujezdec a dnes ráno i šofér osobního auta.

Policisté se snaží nejrůznějšími preventivními aktivitami obdobným případům předcházet. Věnují se například rozdávání reflexních prvků, zdůrazňování povinnosti poutat se či každoročně v rámci projektu Nežij vteřinou působí na motorkáře, nicméně zodpovědnost k životu a zdraví je ve svém důsledku především na každém účastníku silničního provozu. Zejména v tomto podzimním období proto buďte na silnicích obezřetní, pozorní a předvídaví.

por. Mgr. Petr Nečesánek

Inzerce