TOPlist

Myslivec na Pardubicku zapomněl zbraň u rybníka

V úterý v ranních hodinách oznámil strážníkům městské policie „porybný“, že ve svém úseku nalezl střelnou zbraň. Na místo nepřijeli pouze strážníci, ale i kolegové z Obvodního oddělení policie Pardubice 3.

Jednalo se o nabitou brokovnici s výrobním číslem vyrytým azbukou.  Komu zbraň patří, to mohli ve svých evidencích dohledat muži zákona z oddělení zbraní, střeliva a bezpečnostního materiálu. Ti už během pár minut věděli, jakým směrem se mají vydat, aby na jejího majitele zazvonili. V jeho očích viděli nemalé překvapení. Nejspíš chvíli netušil, proč ho policie v místě bydliště navštívila, ale to zjistil hned poté, co se ho zeptali: „Nepostrádáte zbraň?“. Jaká byla jeho odpověď? „Já ji nechal u rybníka.“

Hrozí mu až 50tisícová pokuta

Údajně se vypravil cvičit psa, svou zbraň na malou chvíli odložil, do toho ho zkontaktoval známý s prosbou, aby mu s něčím pomohl, neváhal, na nic nečekal, sedl do auta, odjel, a na nabitou brokovnici dočista zapomněl. Naštěstí ji nalezl poctivý člověk, který přivolal policii. Co se mohlo stát? Mohla také skončit v rukou zvědavých dětí, nebo osoby, která by s ní nenaložila tak, jak ukládá zákon. Nebyl to úmysl, ale přesto je nyní podezřelý z přestupku na úseku zbraní a střeliva, za který mu může správní orgán uložit až 50tisícovou pokutu.

por. Bc. Eva Maturová

Inzerce