TOPlist

Muži ze Sokolovska hrozí trest nejen za drogy

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání 31letého muže ze Sokolovska, kterého obvinili ze spáchání přečinů Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, Nebezpečné vyhrožování, Ublížení na zdraví, Výtržnictví a Porušování domovní svobody.

Obviněný muž měl v době od prosince do února denně poskytovat 28leté ženě na různých místech v Chebu drogu pervitin.

Urážel, vyhrožoval…

Dále měl během posledních čtrnácti dnů ženu opakovaně v několika případech slovně urážet, fyzicky napadat a vyhrožovat jí, že jí zabije. Ke konci února, po jednom z jeho napadení, žena musela vyhledat lékařské ošetření v nemocnici.

O posledním únorovém víkendu měl v brzkých ranních hodinách přijít do bytu 28leté ženě a zde neoprávněně setrvávat bez jejího souhlasu. Poté co obviněný usnul, se ženě podařilo z bytu utéct a přivolat si pomoc.

Muž byl umístěn do cely

Muž byl následně zadržen a po provedených procesních úkonech umístěn do policejní cely. V páchání trestné činnosti není obviněný muž žádným nováčkem, má již několik záznamů. Převážně se jednalo o majetkovou a násilnou trestnou činnost.

Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Na rozhodnutí soudce si počká v policejní cele. V případě odsouzení mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

nprap. Kateřina Krejčí

Inzerce